Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Spánek v autě může být pohodlný. Rady a tipy, jak na něj

Cestování autem má svoje kouzlo. Můžete zastavit na místě, které vám zrovna padne do oka, jste pánem trasy i času. Dlouhé jízdy automobilem mají ale samozřejmě také svoje úskalí. Jedním z nich je i spánek. Pokud nechcete utrácet za hotel nebo se střídáte s druhým řidičem, možná tak úplně nevíte, jak se v autě kvalitně a dostatečně vyspat. Máme pro vás několik rad a tipů, které vám pomohou s dočerpáním energie.

Výběr místa je základ

Vybrat si vhodné místo k odpočinku je alfou a omegou. Nikdy nezastavujte na neosvětlených odpočívadlech nebo místech, kde budete úplně sami. Riskujete tím zbytečné komplikace, které vás mohou stát nervy, peníze a v krajním případě i zdraví. Druhým extrémem jsou pak rušné motoresty, kde se zvuk rozbíjeného skla hravě ztratí. Ideální je tak zaparkovat na osvětleném místě, například u čerpací stanice. V autě se zamkněte a okna raději nenechávejte příliš otevřená.

Cirkulaci vzduchu nepodceňujte

Abyste se po několika hodinách spánku nevzbudili nepříjemně zpocení nebo naopak s drkotajícími zuby zimou, je dobré nechat puštěnou klimatizaci nebo otevřít okénka. Ty můžete pro větší komfort opatřit speciální automobilovou síťkou proti hmyzu. Opět ale dbejte na bezpečí a okénka neotvírejte na víc než několik centimetrů. Pokud ve vozidle přespáváte častěji, není od věci si pořídit solárně/bateriemi poháněný ventilátor do okna, který vzduch ve vašem vozidle vymění.

Na dobrou noc

Příprava na samotný spánek se ve finále odvíjí od toho, kolik vás v autě cestuje a jak moc je váš automobil naložený. Pokud cestujete sami nebo ve dvou, můžete se celkem pohodlně vyspat na zadních sedačkách. Od věci ani není sklopit přední sedačku a usnout téměř vleže. Nezapomeňte na polštářky a deky, baterku, dostatek tekutin, případně sluchátka s oblíbenou hudbou. Pokud se vám v autě špatně usíná, můžete před spánkem užít acylpyrin. Ráno vás nebudou bolet svaly a lépe se prospíte.

Podobné články