Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Problém, o kterém se (ne)mluví: Co když vandal zničí vypůjčený automobil?

Půjčit si v dnešní době automobil, který bude přesně odpovídat vašim preferencím i plánované cestě, není nic složitého. Auto si můžete půjčit v nespočtu autopůjčoven, ale také na internetu. Obvykle vám k tomu stačí pár minut volného času, nějaké ty finanční prostředky a dobrá autopůjčovna. K vypůjčenému vozidlu se ale váže spousta rizik. Jedním z nich je i vandalismus.

Vandalismus jako nejčastější riziko

Vandalismus patří mezi nejčastější rizika, s nimiž se mohou motoristé setkat. K vandalismu dochází nejčastěji ve městech při parkování na veřejně přístupných místech (např. veřejná parkoviště, parkoviště u nákupních center, podzemní parkoviště, parkování na ulici). Menší riziko vandalismu hrozí při parkování v garážích nebo v menších městech či vesnicích. I zde ovšem existují výjimky.

Nejčastější projevy vandalismu

Vandalismu se většinou dopouštějí osoby pod vlivem alkoholu nebo ti, kteří mají v plánu poškozený automobil vykrást. Mezi nejčastější akty vandalismu patří poškrábání laku klíčem, poškození oken a karoserie, krádež znaků nebo dílů včetně kol, proříznutí pneumatik, sprejerství, potřísnění automobilu (např. vejci), vypuštění vzduchu z pneumatik a v to nejhorším případě i zapálení auta.

Pojistka je základ

Veškerá auta z dobrých autopůjčoven jsou automaticky pojištěná. Nutno podotknout, že opravdu dobře. Mohou zde ale figurovat určité výluky z pojištění, které můžete vykrýt vlastním připojištěním. Pojištění krytí dalších rizik může zahrnovat úrazové pojištění řidiče, poškození vozidla, krádež vozidla nebo zavazadel, vandalismus nebo právní asistenci.

Nevybírejte podle ceny

Taky razíte heslo, že ta nejdražší pojistka je zároveň tou nejlepší a nejvýhodnější? To už dávno neplatí. Cena by pro vás proto neměla být směrodatným parametrem. Doplňkové pojištění můžete u vybrané autopůjčovny uzavřít za pár stovek i několik tisícikorun. Nejvýhodnější je ale obecně nezávislé pojištění, které si sjednáte u specializované pojišťovny nezávisle na půjčovně, odkud máte půjčený vůz. Může se jednat o pojištění krátkodobé (jenom na pár dní) anebo roční. V druhém případě se budeme bavit o částce, která lehce přesahuje tisícikorunu. Připadá vám to zbytečné? Pak věřte, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

Podobné články