Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Bezpečná jízda v autě: Tipy a triky pro vás

Jízda automobilem slouží nejen k přepravě osob a nákladu z bodu A do bodu B. Pro mnohé je také koníčkem, útěkem z běžné reality i adrenalinovou zábavou. Při tom všem bychom ovšem měli dbát na bezpečnost nejen nás, ale také dalších přepravovaných osob a účastníků provozu. Aby byla vaše jízda bezpečná, máme pro vás řadu rad a tipů, jak na ni.

Na alkohol a drogy zapomeňte!

Možná to zní jako klišé, za volant automobilu byste neměli nikdy sednout po požití alkoholu nebo jiných omamných látek. Pokud bychom se podívali na statistiky, pak zjistíme, že alkohol měl v minulém roce na svědomí zhruba každou osmou nehodu. Oproti roku 2017 dokonce narostl počet nehod s důsledkem smrti způsobených pod vlivem alkoholu dvojnásobně. Abychom byli konkrétnější, pak doplníme, že rovných 4626 kolizí způsobili lidé, kteří měli v krvi alkohol.

Bezpečná vzdálenost a dodržování předpisů

Předpisy na silnicích jsou pro vás alfou a omegou, proto je striktně dodržujte. Omezená rychlost na některých místech neslouží k tomu, aby řidiče prudila, ale aby zamezila nebezpečným nehodám. Při jízdě dodržujte bezpečnou vzdálenost, za kterou se považuje 2 sekundový rozestup mezi přední částí vašeho vozidla a zadní částí vozidla před vámi.

Předvídejte a mějte auto pod kontrolou

Úkolem každého řidiče je předvídat. Dívejte se proto, jestli vás na silnici neomezí silniční zátarasy nebo značení, dávejte si pozor na auta, která se vyhýbají dírám. Vždy také jezděte jen tak, abyste měli svoje vozidlo pod kontrolou. Co to znamená v praxi? Především to, že byste nikdy neměli jezdit na doraz svých možností!

Splyňte s provozem, ale buďte vidět

Snažte se v co nejvyšší míře splynout s provozem v dopravním prostředí. Respektujte při tom možnosti svého vozidla, fyzikální zákony a při řízení si vždycky zachovávejte ještě rezervu svých vlastních schopností. Splynout však neznamená nebýt vidět. Ba právě naopak! Vaše auto by mělo být vidět za každých okolností. Proto myslete na dostatečné osvětlení.

Podobné články