Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Znečištěný interiér půjčeného vozu? Víme, jak se zachovat

Obliba autopůjčoven rok od roku roste. Dříve jsme si automobily půjčovali pouze v krizových situacích, dnes bereme tento krok jako něco normálního. Pokud automobil zrovna není k dispozici, řídí ho jiný člen rodiny anebo je porouchaný, láká nás to do půjčoven. I autopůjčovny ale mají svá pravidla. Auto nemůže řídit jen tak někdo a problém může nastat i ve chvíli, kdy automobil vrátíte viditelně znečištěný.

Kdo si může půjčit automobil?

Konkrétní podmínky autopůjčovny jsou uvedeny v pojistné smlouvě anebo na webových stránkách jednotlivých autopůjčoven. Obvykle ale jde o plnoletou osobu (někde je vyžadováno 21 let), která vlastní platný řidičský průkaz a složí vratnou zálohu. U živnostníků je potřeba doložit živnostenský list, u právnické osoby je pak situace ještě o něco komplikovanější. Pokud si chce vůz z půjčovny půjčit právnická osoba, musí doložit výpis z Obchodního rejstříku, občanský průkaz, řidičský průkaz skupiny B a pokud nebude v situaci přítomen jednatel společnosti, musí zplnomocněná osoba předložit notářsky ověřenou plnou moc. I zde je nutno složit vratnou kauci. A právě z kauce mohou být hrazeny případné škody na vozidle anebo náklady související se znečištěním či poškozením interiéru.

Co dělat, když vypůjčené auto znečistím?

Pokud jde o běžné znečištění (například jídlem, kosmetickými přípravky apod.), můžete se pokusit skvrny odstranit svépomocí. Vždy ale myslete na to, že pokud bude výsledek horší než před čištěním, provozovatel autopůjčovny bude na interiér vozu nahlížet jako na znečištěný a může vám účtovat sankce. Velkým problémem je také to, pokud sedačky či vybavení interiéru propálíte například cigaretou. Nájemce se totiž vždy zavazuje automobil vrátit ve stavu, v jakém jej přebíral. Některé půjčovny si mohou za propálení či trvalé znečištění sedadel účtovat až 10 000,- Kč.

Podobné články