Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Víte, jak se chovat k vypůjčenému vozu? Dodržovat tahle pravidla se vyplatí

Důvodů, proč míříte do půjčovny vozidel, je nespočet. Možná váš plechový miláček vypověděl službu a vy nemáte jak jinak situaci řešit. Anebo jste vozidlo půjčili jinému členu rodiny či kamarádovi. Ať tak, či onak, právě pro tyto případy jsou tady autopůjčovny. Půjčit si vozidlo není složité. Je však potřeba vědět, jak se k vypůjčenému vozu chovat. Tady je několik základních pravidel.

Čtěte smlouvy

A to nejen pro to, abyste později nebyli nemile překvapeni, ale zejména z toho důvodu, že právě ve smlouvě jsou uvedeny osoby, které mohou pronajímané vozidlo řídit. Pravidla pro vypůjčení vozidla jsou poměrně benevolentní. Vůz může řídit osoba starší 18 let, která vlastní platné řidičské oprávnění a složí vratnou kauci. Ovšem co půjčovna, to vlastní podmínky.

Jezděte dle svého nejlepšího svědomí

Při provozu pronajímaného vozidla jste povinni dodržovat všechny platné předpisy, zejména pravidla silničního provozu a počínat si tak, aby nedošlo ke škodě na majetku nebo zdraví. Vůz pochopitelně nesmíte řídit pod vlivem alkoholu, omamných látek, léků nebo jiných látek, které mohou mít vliv na vnímání a schopnost reakce nebo takové osobě přenechat vůz k řízení.

Žádné soutěže a uzavřené okruhy

Možná, že vás by to ani nenapadlo, přesto však existují tací, kteří si vozidla půjčují za účelem účasti na nejrůznějších automobilových závodech a soutěžích. To je ale striktně zakázáno. Vypůjčený automobil musí být užíván výhradně pouze na běžných pozemních komunikacích. Jízda na veřejných či uzavřených okruzích není povolena. V případě porušení tohoto nařízení hrozí řidiči vysoká pokuta.

Kouření je passé, bezpečnost je základ

Ve vozech je zakázáno kouřit. Také není povoleno vůz užívat k tlačení nebo vlečení vozidel, přívěsů či jiných předmětů a provádět na něm jakékoliv změny. Osoba, která si vůz vypůjčila, jej musí zabezpečit proti odcizení, zneužití nebo poškození. Zejména je povinna po zaparkování nenechávat klíče, dokumenty a odnímatelný čelní panel radia ve vozidle a vůz řádně uzamknout.

Podobné články