Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Údržbu auta po zimě se nevyplatí zanedbávat

Jarní úklid by se neměl týkat pouze domácností, ale i našich plechových miláčků. Každá zima dá totiž automobilu pořádně na frak. Pokud byla obzvlášť krutá, pak po sobě zanechala nemalé stopy. Jarní údržba automobilu vám nezabere mnoho času ani peněz. Proto byste na ní měli vrhnout co nejdříve.

Zaměřeno na podvozek

Mnozí řidiči se domnívají, že po zimě stačí nechat vyčistit automobil kartáčovou myčkou s programem pro mytí podvozku. Pokud chcete mít skutečně jistotu, že na více či méně viditelných místech nezůstaly zbytky po posypové soli či štěrku, svěřte se do rukou odborníků a nechte si auto umýt ručně.

Zkontrolujte pneumatiky

Zaměřte se na výšku vzorku a zkontrolujte, zda pneumatiky nejsou poškozené třeba od nějakého výmolu. Hloubku dezénu kontrolujte na více místech a svou pozornost zaměřte také na to, zda někde není ohnutý ráfek.

Když jde o brzdy

Technici také doporučují zkontrolovat brzdy. Vizuální kontrole byste měli podrobit brzdové destičky a zkontrolovat také stav kotoučů. Od věci také není, pokud si necháte brzdy vyčistit. To už ale většinou nezvládnete svépomocí.

Dostatek šťávy

Nesmírně důležitá je také kontrola stavu baterie. Test baterie se provádí speciálním zátěžovým měřičem, který odhalí, zda není baterii po zimě potřeba dobít, nebo dokonce vyměnit. Běžná životnost baterie se pohybuje někde okolo pěti let, když jej budete ale pravidelně dobíjet, její životnost o několik dlouhých měsíců prodloužíte.

Provozní kapaliny jsou základ

Po zimě je potřeba zkontrolovat také stav a množství kapalin. Začněte tou chladicí, u které zkontrolujte stav a hodnotu tuhnutí v mrazech. Zkontrolujte také stav oleje a dolévací víčko. Pokud se pod víčkem objeví olejový film, může jít o prasklé těsnění pod hlavou válců, kdy do něj proniká chladicí kapalina.

  • Náš tip závěrem: Pokud jste si půjčili automobil z autopůjčovny, ani jeden z výše uvedených kroků se vás netýká. Vše za vás totiž zkontroluje mechanik autopůjčovny.

Podobné články