Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Půjčování auta: Rady a tipy, jak se nenechat napálit

Potřebujete si půjčit auto na dovolenou nebo víkend na chalupě? Ve většině případů půjde všechno hladce – vyberete si konkrétní vůz, zaplatíte zálohu, půjčovné a podepíšete smlouvu. Nicméně nikdo není neomylný a vám i půjčovateli se může stát, že se dopustíte nějaké chyby, která půjčení automobilu nepříjemně zkomplikuje. Na co dát při půjčování pozor? Máme pro vás několik rad a tipů.

Zkontrolujte úplnost objednávky

Půjčili jste si automobil s autosedačkou, navigací nebo další doplňující výbavou? Ještě před tím, než z autopůjčovny vyjedete, nezapomeňte si dodatkovou výbavu pečlivě zkontrolovat. Je součástí automobilu vypůjčená autosedačka s odpovídající hmotnostní zátěží? Opravdu funguje navigace, která vás dovede do cílové destinace? Pokud ne, nebojte se chybějící či pokaženou výbavu urgovat.

Pozor na spoluúčast

Důkladně si pročtěte smlouvu a ověřte, zda jsou účtovány nějaké sankce za pozdní vrácení automobilu, jeho vrácení v jiném městě nebo nedotankování do plné nádrže. Ověřte také případnou spoluúčast na dopravní nehodě. U většiny autopůjčoven to bývá zhruba 10 % z hodnoty automobilu, přičemž vhodné připojištění může tuto částku snížit na pouhopouhé jedno procento. Důkladně ale ověřte, zda není spoluúčast účtována také v případě, kdy autonehodu nezaviníte.

Zkontrolujte stav automobilu

Při vypůjčení si pracovník většinou opíše hodnotu na tachometru, kterou byste měli společně s ním zkontrolovat. Rovněž prověřte stav paliva a porovnejte ho s údajem ve smlouvě. Vaší pozornosti by neměl uniknout vnější ani vnitřní stav automobilu. Veškeré odřeniny, promáčkliny nebo škrábance okamžitě hlaste a nechte si informaci o nich zanést do smlouvy.

Zelená karta a technický průkaz

Při půjčování automobilu se také nezapomeňte zeptat na to, kde se nachází zelená karta a malý technický průkaz pro případnou silniční kontrolu. Autopůjčovny je zpravidla schovávají na různá místa, například za sluneční clonu či do přihrádky spolujezdce, ale mohou být schované v podstatě kdekoli ve vozidle, popřípadě je můžete získat přímo u pracovníka půjčovny.

Podobné články