Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Poprvé v autopůjčovně? Přečtěte si, jak to funguje

Důvodů, proč míříte do autopůjčovny, může být celá řada. Možná vám váš plechový miláček vypověděl zcela nečekaně službu. Anebo jste ho zapůjčili kamarádovi či jinému členu rodiny. Přesto se však potřebujete pohodlně a v krátké době dopravit z výchozího bodu A do cílového bodu B. A právě pro takové případy jsou pro vás připraveny půjčovny automobilů. Jak si vozidlo půjčit a co všechno k tomu potřebujete? Čtěte dál a dozvíte se to.

Telefonicky, na provozovně anebo online

Zarezervovat vůz si můžete povětšinou třemi způsoby. Obvykle si konkrétní automobil vyberete na oficiálních webových stránkách půjčovny a vybraný model si zarezervujete prostřednictvím telefonní linky, osobně na pobočce anebo online skrze přehledný formulář. Autopůjčovna od vás bude požadovat základní informace o tom, na jak dlouho si chcete konkrétní vůz vypůjčit, počet kilometrů, které hodláte ujet a chybět samozřejmě nebudou ani údaje o vaší osobě (jméno, příjmení, e-mail a telefonní kontakt). Vybrat si také můžete konkrétní pobočku, na níž si objednaný automobil vyzvednete. Rezervace je platná až po potvrzení ze strany autopůjčovny. Počítejte také s tím, že kromě půjčovného budete muset uhradit také vratnou kauci. Bez ní není možno vozidlo zapůjčit.

Co budete potřebovat?

Pokud si vůz půjčuje fyzická osoba, je po ní zpravidla požadován řidičský průkaz skupiny B, občanský nebo jin průkaz totožnosti a složení vratné kauce. Její výše se může lišit dle konkrétní autopůjčovny. U živnostníka je potřeba doložit živnostenský list, občanský průkaz nebo jin průkaz totožnosti, řidičský průkaz skupiny B a vratnou kauci. U právnických osob je situace maličko komplikovanější. PO musí doložit výpis z Obchodního rejstříku, průkaz totožnosti, řidičský průkaz skupiny B a složit vratnou zálohu. Pokud nebude u vypůjčení přítomen jednatel společnosti, musí zplnomocněná osoba předložit notářsky ověřenou plnou moc. Automobil následně vracíte v místě, kde jste si ho zapůjčili (pokud není s autopůjčovnou dohodnuto jinak). V případě, že není vozidlo znečištěno nebo poškozeno, bude vám vracena záloha v plné výši.31

Podobné články