Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Nekalé praktiky autopůjčoven aneb jak se nenechat napálit

Půjčit si auto v autopůjčovně dnes už není nic zvláštního. Důvodem může být třeba to, že váš plechový miláček odešel bez rozloučení a vy se potřebujete nevyhnutelně dostat z bodu A, do bodu B. V takovém a mnohých dalších případech není nic jednoduššího, než zamířit do solidní autopůjčovny. Jak ji poznat? Třeba tak, že na vás nezkouší některou z následujících nekalých praktik.

Nápadně nízká cena

Našli jste si konkrétní model automobilu a porovnali cenu jeho zapůjčení s konkurencí. Vybraná autopůjčovna ale zvolený vůz půjčuje výrazně levněji, než ostatní. Jak je to možné? Nízká cena má zpravidla za cíl nalákat zákazníka a dodatečně mu naúčtovat další náklady, které mohou být spojené třeba s pojištěním, půjčením navigace nebo dalšího dodatečného vybavení. Ve finále se tak dostanete na částku, která se ani zdaleka nepodobá té prvotní.

Upgrade do vyšší třídy

Tuhle praktiku používají některé nízkonákladové letecké společnosti, od kterých ji odkoukali majitelé nepříliš solidních autopůjčoven. Za „mírný“ poplatek vám nabízí upgrade do vyšší třídy. Co to znamená v praxi? Třeba situaci, kdy se domluvíte na půjčení konkrétního vozu, ale majitel vám při osobní přebírce sdělí, že všechny vozy z dané kategorie jsou už vypůjčené. „Naštěstí“ si ale můžete připlatit a vybrat si vůz vyšší třídy. Pamatujte, že opět jde jen o marketingový trik, jak z vás vytáhnout peníze navíc.

Škody, které jste (ne)způsobili

Je celkem běžnou praxí, že většina autopůjčoven po zákaznících požaduje složení vratné kauce. Pokud ale auto vrátíte poškozené, odřené nebo jinak znehodnocené, mohou z kauce odčerpat nezbytné prostředky, sloužící k nápravě škody. Některé nesolidní půjčovny ale záměrně půjčují auta bouraná, odřená a jinak poškozená a úhradu škody pak uplatňují po zákaznících. Proto si při přejímce automobil důkladně prohlédněte, veškeré vady zapište společně s obsluhou autopůjčovny a auto ze všech stran vyfotografujte.

Na nekalé praktiky u nás nehrajeme! Půjčte si automobil za jasně daných podmínek a bez zbytečných „hvězdiček“ nebo poznámek pod čarou.

Podobné články