Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Náklad na střeše automobilu: Zvolit střešní nosič, box nebo zahrádku?

Čas od času potřebujeme přepravit náklad, který přesahuje možnosti vnitřních úložných prostor vozidel. Pokud jde o jednorázovou nebo sezónní záležitost, nemusíte si kvůli tomu půjčovat větší automobil nebo dodávku. Stačí koupit vhodné nosiče. Zvolit klasiku, box nebo stále oblíbenější zahrádku?

Zahrádky hrají prim

Univerzální variantou, které dává přednost značná část řidičů, je obyčejná zahrádka. Na tu můžete upevnit předměty a náklady různých tvarů a velikostí. Vždy je samozřejmě nutné zajistit náklad tak, aby nedošlo k jeho poškození nebo uvolnění. Uvolněný náklad totiž může způsobit na silnici nepříjemné komplikace a ohrozit jak vás, tak ostatní účastníky provozu.

Kola si zaslouží speciální boxy

Pokud přepravujete jízdní kola, pak je můžete umístit do vnitřních úložných prostor automobilu. Jestliže je ale chcete přepravovat spíše na střeše, pak je potřeba pořídit příčníky a nosič kol. Pořídit si můžete klasický střešní nosič (namontují vám ho v každém lepším autoservisu) nebo ten, který se upevňuje pod lem dveří. Další možností je pořízení nosiče kol na tažné zařízení nebo nosiče kol na páté dveře (dveře zavazadelníku).

Rakve neboli střešní boxy

Dalším způsobem, jak přepravovat náklad na střeše automobilu jsou tzv. střešní boxy – lidově označované jako „rakve“. V boxech můžete přepravovat prakticky cokoli od oblečení, hobby vybavení, přes lyže nebo věci na dovolenou. Na našem trhu je k dostání nespočet boxů o různých tvarech a velikostech. Jejich výběr byste proto vždy měli přizpůsobit četnosti užívání i konkrétnímu nákladu, který hodláte na střeše převážet.

Nemáte vlastní nosič?

Pokud je přeprava nákladu na střeše ve vašem případě pouze nárazovou záležitostí, do pořízení střešního nosiče nemusíte zbytečně investovat. Dnes už existují půjčovny střešních nosičů, kde vám konkrétní model půjčí za pár stokorun. Také spousta půjčoven automobilů nabízí možnost zapůjčit si automobil s odpovídajícím externím vybavením.

Podobné články