Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Lyže jako zbraň! Víte, jak správně převážet zimní sportovní vybavení?

Lyžařská sezóna je v plném proudu. Tisíce lyžařů a dalších vyznavačů zimních sportů míří na svahy tuzemských i zahraničních středisek. Spousta z nich si zároveň neuvědomuje, že během dopravy automobilem do oblíbeného střediska riskuje zdraví své i dalších přepravovaných osob v autě. Jak správně lyže a další sportovní vybavení přepravovat? Čtěte dál a dozvíte se to.

Lyže, hůlky ani lyžáky na zadní sedačky nepatří

Zima je – co se autonehod týče – rizikovým a tragickým obdobím. A to i bez špatně ukotveného nákladu. Podmínky na silnicích nejsou ideální a vyžadují notnou dávku zkušeností i řidičského umu. V poslední řadě je také potřeba uvědomit si, že nezabezpečené předměty v autě se v případě náhlého sešlápnutí brzdy chovají jako nevyzpytatelné zbraně. Často se totiž v kufru nebo na zadních sedadlech objevují lyže, lyžařské boty, lyžařské hůlky či lyžařská helma, které mohou způsobit nepříjemné zranění, v krajním případě i smrt člena/ů posádky.

Ideální je přepravování lyží ve střešním boxu

Zcela ideální, přitom však cenově dostupnou a bezpečnou variantou, je přepravování lyží, hůlek a dalšího sportovního vybavení na nosiči na střeše auta. Nejvhodnější jsou v tomto případě uzamykatelné střešní boxy. I při přepravování nákladu na střeše je ale třeba dbát správného uchycení nosiče nebo boxu, respektive dodržet nosnost střechy jako takové. Pořídit dnes můžete nosiče, které jsou speciálně uzpůsobené k přepravě lyží (uložíte do nich dva až šest párů).

Jak přepravovat lyže uvnitř automobilu?

Méně vhodnou, přesto však častou a rozšířenou variantou, je přeprava zimního sportovního vybavení uvnitř automobilu. V takovém případě by mělo být veškeré vybavení pevně ukotveno ke konstrukci automobilu, či ke speciálním kotvícím bodům v zavazadelníku. Lyžařské boty je dobré převážet na dně zavazadlového prostoru, nikoliv pod předními sedadly. Naprosto vyloučená je pak jejich přeprava na naložených zavazadlech, především pak u aut bez dělící mříže.

Podobné články