Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Cestujete autem do zahraničí? Tohle v žádném případě nepodceňujte!

Období dovolených je v plném proudu a řada z nás míří k moři či do zahraničí vlastním vozem. Aby ne. Automobil nám dává jistou dávku svobody a cesta za poznáváním zahraničních krás má svoje nepopiratelné kouzlo. Pokud do zahraničí cestujete také vy, je potřeba vědět, na co tady můžete narazit a co v žádném případě nepodcenit.

Auto musí projít důkladnou kontrolou ještě před cestou

Abyste se nemuseli obávat nepříjemného překvapení, případně defektu na cestách, je potřeba automobil před plánovanou dovolenou důkladně zkontrolovat (pokud si půjčujete automobil ze solidní autopůjčovny, máte za to, že vůz je před cestou důkladně zkontrolovaný). Můžete tak učinit sami na vlastní pěst, mnohem zodpovědnější ale je, pokud si necháte automobil zkontrolovat v ověřeném servisu. Během kontroly je nutné doplnit všechny provozní kapaliny, zkontrolovat tlak v pneumatikách a překontrolovat, případně dokoupit drobné náhradní díly (žárovky, pojistky a podobně).

Dopravní předpisy se mohou v zahraničí lišit

Nesázejte na to, že dopravní předpisy jsou univerzální a platí v každém státě Evropské unie. Není to pravda. To, za co by vám u nás nic nehrozilo, může být v zahraničí pořádně pokutováno. Proto si před odjezdem zjistěte informace o dopravních předpisech zemí, kterými budete projíždět. Důležité jsou zejména informace o nutnosti volat Policii k dopravním nehodám, povolené rychlosti, povinné výbavě vozidla atd.

Mějte kontakty a doklady při ruce

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. To je starý známý fakt, který se nevyplatí podceňovat. Proto mějte po ruce kontakty, na které se můžete v případě potřeby obrátit s prosbou o pomoc. Chybět by vám neměl kontakt na asistenční službu, českou ambasádu či záchranné složky. Zkontrolujte si také platnost a úplnost dokladů o vozidle a tzv. Zelené karty. Od věci také není, pokud si od nich uděláte po jedné kopii.

Podobné články