Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

Blíží se období pikniků! Jak přepravit jídlo a další nezbytnosti v autě?

Počasí se konečně umoudřilo a to pro spoustu z nás znamená jediné – co nejdříve vyrazit do přírody a užít si její jarní krásu. Vyrážíme na procházky, na kola, kolečkové brusle anebo třeba na piknik. A poslednímu výše zmíněnému budou věnovány následující řádky. Pokud se na piknik chystáte autem, nepodceňte přípravu. V opačném případě si namísto pohodlného posezení v přírodě přivezete zkažené potraviny, v krajním případě i zažívací potíže.

Balte hlavou

Základem pozdějšího úspěchu je dobré počasí. Jarní bouřka je sice příjemná, to ale jen za předpokladu, že se na ni díváte z okna. V přírodě vás příliš nepotěší. Při balení počítejte s tím, že budete odkázáni sami na sebe a příroda vám v tomhle příliš nepomůže. Proto si s sebou sbalte deku s omyvatelným povrchem, plastové či papírové nádobí, pevné plastové krabičky s uzávěry na jídlo, ostrý nůž, lehké prkénko a nezapomeňte ani na opalovací krém anebo repelent.

Jak výbavu uskladnit do automobilu?

Pokud vyrážíte na delší cestu, počítejte s tím, že přeprava potravin bude vyžadovat zvláštní péči. Vůz byste měli temperovat po celou dobu jízdy. To proto, aby se jednotlivé potraviny nezkazily. Zapněte proto klimatizaci na dostatečný výkon a jednotlivé pokrmy nenechávejte na místech, kde na ně praží přímé slunce (například zadní okno). Ideální způsob, jak převážet potraviny na piknik jsou speciální termoboxy. Takový polystyrenový termobox má perfektní tepelně izolační vlastnosti, díky kterým dokáže uchovat obsah v žádané teplotě.

Co raději nepřevážet?

Existují však potraviny, které by nemusely převážení automobilem anebo pobyt na sluníčku lidově řečeno přežít. Jde například o nejrůznější druhy majonéz, vajíčkové saláty, máslové zákusky nebo bagety, které proložíte nakrájeným vejcem. Infekce a otravy jídlem mohou být banální, ale i závažné. S sebou také nepřevážejte potraviny, které by se mohly tlakem zdeformovat, anebo by mohl jejich obsah vytéct. Tortilly, sendviče, masová roláda, řízečky, sekaná, ovoce na kostičky v krabičce či stejně upravená zelenina – to je značka ideál.

Podobné články