Zavolejte nám
+420 606 079 079
+420 725 802 364
+420 606 079 079

4 nejčastější závady aut, které vás mohou potkat na cestách

Auta jsou spotřební zboží a to, ať se nám to líbí nebo ne. Ani pravidelná technická kontrola nezajistí jejich naprostou bezporuchovost. A porucha obvykle přichází v tu nejméně vhodnou chvíli. Třeba během cesty na vysněnou dovolenou. Co auta nejvíc trápí a jak to na cestách poznat? Připravili jsme pro vás malý přehled.

Chvění volantu

Pokud během cesty zaznamenáte chvění nebo netradiční vibrace volantu, zpozorněte. V nižších rychlostech a při brzdění bývají původcem chvění zvlněné přední brzdové kotouče, které je potřeba vyměnit společně s brzdovými destičkami. Pokud cítíte chvění ve vyšších rychlostech, pak pravděpodobně půjde o nevyváženost kol.

Klepání podvozku

U každého netradičního zvuku auta byste měli zastavit a zjistit jeho původce. Pokud slyšíte klepání podvozku, pak půjde pravděpodobně o uvolněné silentbloky. Pokud jde o uvolnění u jednoho kola, oprava nebude nijak nákladná. V případě, že budete v jízdě nadále pokračovat, můžete si „odrovnat“ i ostatní silentbloky a tam už bude potřeba sáhnout trochu hlouběji do peněženky.

Uhýbání do strany

Jedete po rovné silnici a máte pocit, že vám auto neustále uhýbá do jedné strany? Na vině může být špatná sbíhavostí kol. Geometrii kol může narušit větší výtluk, který jste přejeli nebo menší náraz do patníku. V takovém případě je na místě odborná kontrola automechanika. Pokud k ní nedojde, můžete si odrovnat pneumatiky a auto může být špatně ovladatelné.

Vypadávání zařazených rychlostí

Pokud se během jízdy potýkáte s vypadáváním zařazené rychlosti, důvodem může být opotřebované táhlo řízení. V takovém případě je opět potřeba navštívit autoservis. V případě, že tak neučiníte, můžete si odrovnat převodovku. Méně obvyklou příčinou může být i vůle na silentbloku, která umožní větší pohyb motoru a tím je rychlost vyhozena.

Podobné články